אודות לשם

הרב אבי קליסקי

הרב אבי קליסקי – מנכ”ל ומייסד “לשם”

“לשם” הוקם ע”י הרב אבי קליסקי כדי לממש את עולם ההלכה בעולם העסקים. ה”אני מאמין” שלנו הוא שייעוץ הלכתי בדיני ממונות אינו רק “תעודת כשרות” לעסק, אלא עלינו לתת לעסק ליווי מלא בכל שלביו, מתוך שותפות מלאה ונתינת פתרונות מיטביים על פי ההלכה לסוגיות עסקיות בחיי העסק. נושאים רבים עולים במהלך החיים העסקיים, כגון ענייני חוזים, ריבית ועוד. הנכם מוזמנים לעיין בנושאים בהם עסקנו ובבלוג שלנו.

אנשי עסקים יראי שמיים, שרוצים שהעסק שלהם יפעל על פי ההלכה ומעוניינים לדון בפני דין תורה, נמצאים בבעיה. אין מי שיטפל בהתאמה ההלכתית של העסק שלהם. התאמה זו נצרכת כדי לוודא שהעסק לא עובר על איסורים, אך בעיקר כדי לתת ביטחון לבעל העסק שאם העסקה תתגלגל לפתחו של בית הדין – הוא מכוסה מפני שמלכתחילה נוסחו החוזים על פי כללי ההלכה, והעסקה נעשתה כדת וכדין. ב”לשם” עוסקים בהלכה הכלכלית במציאות ימינו, ואנו מופנים כלפי העסק עצמו: כתיבת חוזים הלכתיים, היתרי עסקא מותאמים, כמו גם ליווי הלכתי מלא לעסק. הרב אבי קליסקי, מנכ”ל ומייסד “לשם”, למד 15 שנה בישיבת ההסדר ירוחם, ובישיבת “מעלה אליהו” בת”א, והתמחה ביישום של דיני ממונות בעסקים. אליו מתלווה צוות רבנים ודיינים, המתמחים כל אחד בתחומו: חוזים, ריבית, דיני עבודה ועוד. ל”לשם” ישנו שיתוף פעולה פורה עם עורכי דין, הנותנים לנו גיבוי על פי המשפט הנוהג במדינת ישראל.

לֶשֶם היא אבנו של שבט דן בחושן המשפט. בכך כבר אנו רומזים על התפקיד המשפטי שאנו חושבים ש”לשם” צריכה לתפוס. בנוסף לכך, יעקב מברך את שבט דן: “דן ידין עמו כאחד שבטי ישראל”, ובכך מבטא את השייכות של שבט דן לדין. הרשב”ם מפרש ששבט דן היה המאסף במחנה ישראל, והוא נלחם עבורם ושומר עליהם מרודפיהם. כך אנו רואים גם את תפקידנו ב”לשם”: אנו נילחם עבורכם את מלחמת המאסף המשפטית, נסגור כל פינה הלכתית שעלולה לאפשר פגיעה בכם.

האתר פונה לבעלי עסקים המעוניינים לכלכל צעדיהם על פי ההלכה, כמו גם לעורכי דין הזקוקים לחוות דעת הלכתית. גם הציבור הרחב מוזמן להיכנס ולהעשיר את ידיעותיו בחומר הרב שנמצא באתר, על מנת לקדם את תודעת החשיבות שבהידיינות על פי דין תורה.

מלא את פרטיך ונחזור אליך בהקדם בכל שאלה, בקשה, או הזמנת שירות, בכל נושא מתחומי השירות שלנו: דיני ממונות, ייעוץ הלכתי משפטי – בכל התחומים הנוגעים לעסקים.

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

נושא

תוכן ההודעה